Artyści Przeciw Nienawiści (film dokumentalny)

Idea koncertu Artyści Przeciw Nienawiści zrodziła się w styczniu 2019 roku, tuż po tragicznych wydarzeniach które miały miejsce podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Inicjatorką przedsięwzięcia była Doda, która krótkim filmem opublikowanym na Instagramie poruszyła tysiące osób i setki artystów. W ciągu doby od publikacji został zebrany zespół wolontariuszy i specjalistów, którzy pracowali nad organizacją.

Koncert Artyści Przeciw Nienawiści odbył się 27 lutego 2019 roku w łódzkiej Atlas Arenie. Przyciągnął ogromną publiczność i zjednoczył 120 artystów, aby wspólnie przeciwstawić się nienawiści.

Film dokumentalny jest zapisem koncertu oraz przygotowań tego wyjątkowego wydarzenia. Przedstawia również wypowiedzi zaangażowanych artystów i twórców, którzy opowiadają o swoich doświadczeniach z hejtem i sposobach na walkę z nim, oraz emocjach, które towarzyszyły im podczas tego dnia.

Po koncercie została powołana do życia Fundacja „Artyści Przeciw Nienawiści”, której głównym celem jest przeciwdziałanie mowie nienawiści w przestrzeni publicznej. Jednym z najważniejszych projektów fundacji będzie ten, który w lutym b.r. udowodnił, że niezależnie od dzielących nas poglądów, wszyscy sprzeciwiamy się krzywdzeniu drugiego człowieka. Koncert “Artyści Przeciw Nienawiści” miał odbyć się po raz drugi – wiosną 2020 roku.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s