Daria Zawiałow “Helsinki” streaming party

“Helsinki” to drugi album Darii Zawiałow. Krążek ukazał się 8 marca 2019 roku w dwóch wersjach: standardowej oraz deluxe. Album dotychczas promowały single “Nie dobiję się do Ciebie” oraz “Szarówka”.

Poprzedni album Darii “A kysz!” ukazał się dwa lata temu i okazał się ogromnym sukcesem, osiągając status Złotej Płyty. Krążek doczekał się reedycji wzbogaconej o nagrania z Piotrem Roguckim, Gabą Kulką i Belą Komoszyńską, a także nowy singel „Na skróty.

Helsinki są bajkową krainą mojej wyobraźni. Miejscem tajemniczym, magicznym, niedopowiedzianym, humorystycznym, filozoficznym. I wszystkim po trochu – kojarzą mi się z miastem skutym lodem, ale też z jednym z najbardziej zielonych, otoczonych gęstą siecią wód miejsc Europy. Z innej strony, Helsinki to azyl, do którego można uciec przed otaczającym światem, złymi emocjami, toksycznymi relacjami, obłudą. To przestrzeń dystansu, która mogłaby mnie bardzo inspirować do tworzenia – mówi artystka o nowym wydawnictwie.

Przy tworzeniu nowego albumu, Daria postawiła na pomoc duetu, który wspierał ją na debiutanckim albumie „A kysz!”- Michał Kush oraz Piotr Rubik. W utworze „Hej, hej!” gościnnie pojawia się Bogdan Kondracki, producent m.in. dwóch pierwszych albumów Dawida Podsiadło.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s