Ariana Grande “thank u, next”

Fani Ariany długo czekali na tę chwilę, a sama Grande codziennie podgrzewała atmosferę wokół klipu, dzieląc się zdjęciami zza kulis jego powstawania.

Teledysk był zainspirowany ulubionymi filmami artystki – sceny przewijające się w wideo możecie kojarzyć z takich kultowych pozycji, jak “Wredne Dziewczyny”, “Legalna Blondynka”, “Dziś 13 Jutro 30” oraz “Dziewczyny z Drużyny”. Grande zaprosiła do udziału w projekcie m.in. Jennifer Coolidge, Daniellę Monet, Liz Gilles, Aarona Samuelsa i Troye’a Sivana.

Utwór “Thank U, Next” pojawił się nagle i niczym czarny koń, pobił rekordy popularności. Odnotował największy debiut w streamingu (odtworzeniach w serwisach cyfrowych z muzyką) w historii w klasyfikacji kobiet, gromadząc 55,5 miliona odtworzeń w USA w 5 dni. Pobił także rekord najczęściej odtwarzanej żeńskiej piosenki w ciągu jednego dnia w historii Spotify 5 dni z rzędu i najczęściej odtwarzanego utworu w tym serwisie w ciągu jednego tygodnia, gromadząc 59 milionów odtworzeń i detronizując “Shape Of You” Eda Sheerana z 52 milionami odtworzeń.

Ariana wykonała “Thank U, Next” po raz pierwszy na żywo na początku listopada w programie The Ellen Show. W występie zainspirowanym “First Wives Club”, czyli jednym z ulubionych filmów artystki, towarzyszyły jej znajome z branży – Victoria Monet i Tayla Parx.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s