Ariana Grande “Sweetener”

To już tydzień od spektakularnego powrotu Ariany Grande z nowym albumem, który z pewnością nie jest traktowany przez słuchaczy obojętnie. Przypomnijmy, że w dniu premiery 25-latka pobiła kobiecy rekord odsłuchań na serwisach streamingowych osiągając wynik 15.1 miliona odtworzeń.

Jak informuje portal hitsdailydouble.com „Sweetener” w Stanach Zjednoczonych został odtworzony około 90 milionów razy w pierwszym tygodniu. Tym samym Ariana skutecznie i z ponadprzeciętnym rezultatem podbiła świat streamingu. A jak radzą sobie poszczególne piosenki z albumu?

Na liście Streaming Songs Chart 50 znalazły się:

#5 breathin: 16,485,474 odtworzeń
#13 God is a woman: 12,475,054 odtworzeń
#16 no tears left to cry: 10,842,540 odtworzeń
#19 everytime: 9,844,721 odtworzeń
#20 sweetener: 9,713,287 odtworzeń
#27 R.E.M: 8,381,717 odtworzeń
#32 pete davidson: 7,908,324 odtworzeń
#34 goodnight n go: 7,445,764 odtworzeń
#49 raindrops: 6,761,327 odtworzeń

Na „Sweetener” znalazło się łącznie piętnaście utworów, w tym kompozycje nagrane z Pharrellem, Nicki Minaj i Missy Elliott. Pierwszym singlem z wydawnictwa została kompozycja „No Tears Left to Cry”, która uplasowała się m.in. w pierwszej piątce zestawienia Billboard Hot 100. Na drugi singiel wybrano „God is a Woman”, zaś w międzyczasie Grande ujawniła również efekt swojej kolejnej współpracy z Nicki Minaj – tym razem w postaci kompozycji „The Light is Coming”.

„(…) Wiem, że niektórzy ludzie jeszcze tego nie rozumieją, ale całość sprawia wrażenie słodzika (sweetener – oryg.). Jak ciepła, pyszna agawa. I chmurki. Z małym wielkim płaczem i seksem na boku?” wyznała o swoim czwartym studyjnym krążku Ariana.

Co ciekawe, na albumie znalazł się również swoisty list miłosny do narzeczonego gwiazdy, komika Pete’a Davidsona.

Podoba mi się, jak to wygląda. Kocham, jak się nazywa i kocham go. Muzyka trwa wiecznie. Przeżyje każdy tatuaż i wspomnienie, więc chciałam, aby moja miłość do niego i to, jak się czuję było tego częścią.” wypowiedziała się o kompozycji „Pete Davidson” Grande.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s